Domů » Fotocesty » Aktuální nabídka fotocest - rok 2018 a další

Aktuální nabídka fotocest - rok 2018 a další

Tento článek a vůbec přebudování celé sekce fotocesty vzniklo čistě proto, že jsem si tento měsíc od minimálně 10 lidí vyslechl větu: "Bych s tebou jel, kdybych věděl, že tam a tam (Azory, JAR, Nusa Penida) pojedete." Nyní můžete sledovat naše plánované cesty na této stránce a v předstihu nám napsat, pokud budete mít zájem se nějaké cesty zúčastnit.

Rok 2018

ÚNOR 2018 - První a již zcela "naplněná" je akce do Jihoafrické části pouště Kalahari - NP Kgalagadi. Původně dvoučlenná naše soukromá "průzkumná" akce zaujala dva další kamarády, a tak jedeme ve čtyřech. Pokud máte zájem o cestu do Kalahari, tak napíšeme určitě v průběhu března report z této cesty a budeme Vás také informovat na této stránce o případné další cestě na toto místo.

ČERVEN 2018 Finsko - focení rosomáků a medvědů. Tato cesta je již zcela zaplněna.

ZÁŘÍ 2018 - Jihoafrická republika - kombinace potápění a safari. Cesta je plánovaná na 14 dní a budete mít možnost pozorovat a fotit, jak žraloky, tak velká suchozemská africká zvířata jako slony, lvy či nosorožce. Okruh by měl začínat v Durbanu, přes Aliwal shoal do Krugerova parku. Tam bychom chtěli především projet jižní/známější část parku. Bydlet bychom měli v nám dobře známých campech Biaymiti a Satara a rádi bychom alespoň dvě noci zůstali i v některé soukromé rezervaci. Zde je "přihlášeno" zatím 9 lidí. V případě zájmu, napište včas mail a my poskytneme bližší info. Konec března bude definitivní termín pro účast na této akci.

Rok 2019

PROSINEC 2018/LEDEN 2019 - Nusa Penida - potápění v Indonésii. Pro více informací napište.

Dále plánujeme klasické safari v Krugeru, na cca 10 dní, po campech Skukuza, Satara a některý menší camp ve střední části Krugerova parku. Současně dvě noci v některé soukromé rezervaci, která s Krugerem sousedí. Po dobrých zkušenostech patrně v oblasti Sabi Sand nebo Timbavati. Mrkneme se i do severní části Dračích hor. Předpokládaný počet je 6 účastníků. (Nakonec se pravděpodobně uskuteční až v létě 2020).

PROSINEC 2019-ÚNOR 2020 nebo PROSINEC 2020-ÚNOR 2021 - Akce tygr v Africe

Plánujeme navázat na potápěčskou akci u Waltera Bernardise z léta 2018. Tentokrát by mělo být hlavním cílem potápění s tygřím žralokem bez klece. Tento trip by měl být na 10-12 dní i s cestou (cca 5 dnů potápění, 1 den rezerva kvůli špatnému počasí, 2-3 dny safari v provincii Kwazulu-Natal). Potápěčské zkušenosti jsou nutností! Pokud chcete vzít s sebou i nepotápěče, je možné zařídit separátně místo několika dnů potápění safari. Předpokládaný počet účastníků je 8. Začínáme jednat, v případě zájmu se ozvěte.

Poslední připravovanou věcí je potápění a focení v pro nás nové destinaci - Kostarice. Rádi bychom se potápěli na západním pobřeží. Potom bychom chtěli vybrat dvě lokality pro focení ptáků, hadů a dalších exotických zvířat. V této oblasti nemáme příliš zkušeností, a proto bude mít tato cesta spíše poznávací charakter, což samozřejmě nebrání tomu, abyste se k nám přidali.

Napište i v případě zájmu o jiné cesty, pokud budou lidé, dá se zorganizovat leccos. Je samozřejmě možné zrealizovat i dvě cesty do Jihoafrické republiky, Srí Lanka nebo třeba potápění na Nusa Penidě.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace